Байерн Мюнхен и Щутгарт играят при 2:0 в дербито на 15-ия

...

НА ЖИВО: Байерн - Щутгарт 2:0, втори гол на Кейн

Байерн Мюнхен и Щутгарт играят при 2:0 в дербито на 15-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на " Алианц Арена "  се предава директно по DIEMA SPORT. Хари Кейн откри резултата във 2-ата минута, а в 55-ата минута удвои.

Баварците са без двама от главните си халфове - Йозуа Кимих и Леон Горетцка, които са отпаднали в последния миг от групата на тима, защото са заболели. С травми са още Нусаир Мазрауи, Свен Улрайх, Кингсли Коман, Серж Гнабри и Буна Сар.

Двубоят стартира ужасно за домакините, които поведоха след минута и половина игра. Атакан Каразор сбърка в центъра на терена и разреши на Конрад Лаймер да му отнеме топката. Австриецът пусна извеждащ пас към Лирой Сане отдясно. Германският национал изпревари излезлия Александър Нюбел, преодоля го и подаде към Хари Кейн, който от няколко метра на празна врата не сбърка.

В 8-ата минута баварците бяха покрай втори гол. Джамал Мусиала със страховит пас изведе Конрад Лаймер отдясно в наказателното поле. Десният бранител опита удар от дребен ъгъл, който Нюбел мазета в корнер. Осем минути по-късно Щутгарт за първи път насочи удар в очертанията на вратата на Мануел Нойер. Отправи го Максимилиан Мителщет, само че не затрудни вратаря на баварците. Малко по-късно Валдемар Антон блокира шут на Рафаел Герейро от междинна отдалеченост.

В 25-ата минута гол на баварците беше анулиран. Домакините получиха право да изпълнят фал отляво на наказателното поле. Александър Павлович центрира, а Ким Мин-Джае се извиси над всички и прати топката във вратата с глава. Кореецът обаче беше в състояние на засада и попадението не беше зачетено.

Четири минути по-късно Байерн провежда страхотна контраофанзива след отлични дейности на Джамал Мусиала пред личното наказателно поле. Офанзивният пас пусна страховит пас към Лирой Сане. Десетката напредна с топката, като се оказа с двама свои съотборници против двама от състава на швабите. Германският национал стигна до противниковото наказателното поле и реши да насочи удар, вместо да подаде към свободни Алфонсо Дейвис, и Александър Нюбел мазета в корнер.

В 32-ата минута Лирой Сане принуди Нюбел да прави избавяне след осъществяване на директен свободен удар на към 18 метра от вратата. Пет минути по-късно баварците пропуснаха още една добра опция за гол. Томас Мюлер беше изведен зад отбраната на гостите още в своята половина. Нападателят овладя топката и с подаване към Сане отстрани двама бранители. Германецът от дребен ъгъл обаче не съумя да откри очертанията на вратата.

В последната минута от постоянното време на първата част първенците пропуснаха още две отлични благоприятни условия. Хари Кейн получи подаване в наказателното поле и насочи мощен удар, който Нюбел мазета. Топката се озова в Мусиала, а германецът от точката на дузпата стреля над вратата.

В продължението на първата част втори гол на Байерн беше анулиран. Щутгарт загуби топката в личната си половина. Мусиала овладя и незабавно изведе Томас Мюлер в наказателното поле, а нападателят със мощен удар прати топката във вратата. И това попадение обаче беше анулирано, защото нападателят беше в засада при подаването.

Дейсвията през втората част бяха идентични на първата. Байерн позволяваше на Щутгарт да владее дълготрайно топката, само че швабите постоянно я губеха в центъра на терена и позволяваха на противника си да контраатакува рисково.

В 55-ата минута Байерн стигна до втори гол, който този път към този момент беше постоянен. Александър Павлович центрира към далечната от свободен удар на границата на наказателното поле отляво. Ким смъкна за Хари Кейн, който от няколко метра с глава нямаше по какъв начин да сбърка - 2:0.

Байерн - Щутгарт 2:0

1:0 Хари Кейн (2)

2:0 Хари Кейн (55)

Байерн: 1. Мануел Нойер, 2. Дайо Упамекано, 3. Ким Мин-Джае, 9. Хари Кейн, 10. Лирой Сане, 19. Алфонсо Дейвис, 22. Рафаел Герейро, 25. Томас Мюлер, 27. Конрад Лаймер, 42. Джамал Мусиала, 45. Александър Павлович

Треньор: Томас Тухел

Щутгарт: 33. Александър Нюбел, 4. Йоша Фагноман, 2. Валдемар Антон, 23. Дан-Аксел Загаду, 7. Максимилиан Мителщет, 16. Атакан Каразор, 6. Анджело Щилер, 27. Крис Фюрих, 8. Енцо Мийо, 26. Дениз Ундав, 9. Серу Гираси

Треньор: Себастиан Хьонес